kontakt
  • Baner1

Co to jest kolportaż ulotek?

Jest to dostarczenie reklamy/ulotki/zaproszenia w widoczne miejsce. Najczęściej jest to skrzynka euro (w blokach) lub skrzynka pocztowa (w przypadku domków jednorodzinnych).

 

Czy cena dystrybucji różni się o wielkości reklamy/ulotki?

Nie, cena jest uzależniona wyłącznie od zasięgu usługi. Miasto ma stawkę tzw. stacjonarną, natomiast okoliczne miejscowości stawki wyjazdowe.

 

Jaki obowiązuje czas wykonania usługi?

Wszystko zależy od nakładu ulotek do rozniesienia. Najczęściej jest to około 3-4dni roboczych. Najlepiej, jeżeli materiały reklamowe do kolportażu mamy na swoim magazynie pod koniec tygodnia poprzedzającego wykonanie usługi.

 

Na jakim obszarze roznosicie ulotki?

Kolportażem ulotek obejmujemy całe miasto Bydgoszcz oraz okolice województwa Kujawsko – Pomorskiego. Do ustalenia indywidualnie w zależności od potrzeb klienta.


Oczywiście istnieje możliwość zlecenia nam usługi na terenie całej Polski. Posiadamy liczne zaufane grupy przedstawicieli na terenie całego kraju. Nie ma więc problemu dla wykonania dystrybucji na dużą skalę.

 

Czy mogę Państwu zlecić wykonanie, np. projektu lub wydruku ulotki/reklamy?

Oczywiście istnieje taka możliwość. Współpracujemy z drukarniami na terenie Bydgoszczy.
Jeżeli chodzi o wydruk listów posiadamy odpowiednie zaplecze na południu kraju.

 

Jak ustalacie zasięg dystrybucji ulotek? Czy posiadacie jakąś mapę miast?

Jak najbardziej. Dla Bydgoszczy posiadamy papierową mapę z podziałem sektorowym, którą klient na bezpośrednim spotkaniu może przejrzeć i wybrać sam lub z naszą pomocą najlepsze rejony do kolportażu.

 

Dodatkowo zarówno dla Bydgoszczy jak i pozostałych miast w Polsce podsiadamy elektroniczne mapy, które również mają podział sektorowy. Nie ma więc najmniejszego problemu, żeby z poziomu przeglądarki internetowej zobaczyć zasięg na przykład rejonu A01 i itp.

 

Jak sprawdzić jakość wykonanej pracy?

Sprawdzanie jakości kolportażu reklam odbywa się według trzystopniowej kontroli.
Pierwszym elementem kontrolnym jest szef grupy, który rozdzielna materiał swoim pracownikom, wyznaczając im teren do dystrybucji, nadzorując jednocześnie, żeby w każde miejsce trafił materiał.


Drugim stopniem są przeprowadzane wyrywkowe kontrole wewnętrzne naszych pracowników i szefów grup przez niezależne osoby posiadając doświadczenie w nadzorowaniu jakości usługi.


Trzeci element to zlecane kontrole kolportażu przez naszych kluczowych klientów.

 

Czy firmy kolporterskie mogą wrzucać reklamy do skrzynek "pocztowych"?

Roznoszenie ulotek do skrzynek jest możliwe, dzięki unijnym normom, które uwolniły rynek pocztowy, a tym samym umożliwiły doręczanie druków bezadresowych (reklam, gazet, ulotek) do skrzynek EURO mieszkańców.

 

Jaką minimalną ilość ulotek do rozniesienia mogę zlecić firmie?

Za minimalną ilość przyjmuje się +/- nakład 5.000 szt. ulotek. Jest to najmniejszy nakład, dzięki któremu możemy objąć do roznoszenia ulotek minimum dwa pełne sektory.

 

Co wpływa na cenę rozniesienia ulotek?

Przede wszystkim na cenę wpływ ma nakład reklam do dystrybucji oraz rejon na którym ma się odbywać usługa. Inaczej wyceniane są rejony o zabudowie mieszanej (bloki i domki), a inaczej same rejony domkowe.

 

Dlaczego roznoszenie ulotek na sektorach domkowych jest droższe?

Na cenę wpływa przede wszystkim nakład reklam do kolportażu, ale również obszar na którym odbywa się dystrybucja. Obszar domkowy jest zwykle mniej liczny oraz dystrybuuje się go dłużej, niż rejon mieszany.

 

Jak określić potrzebną ilość ulotek do rozniesienia?

W takim wypadku najlepiej skontaktować się z naszym biurem celem ustalenia zakresu działania, z chęcią pomożemy w doborze rejonów i określeniu potrzebnego nakładu reklam do rozniesienia.

 

Czy w dobie internetu roznoszenie ulotek ma sens?

Rozwój internetu oraz profili społecznościowych, na których można się zareklamować jest nieunikniona. Jednakże nie wpłynęło to negatywnie na chęć naszych kontrahentów z wykorzystania tradycyjnej formy reklamy, jaką są ulotki dostarczane do skrzynek mieszkańców miast.

Szanowni Państwo, w ramach naszego serwisu stosujemy politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z treścią i akceptację. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Akceptuję politykę prywatności